W roku 2019/21 Jagiellończyk bierze udział w programie Erasmus+, który polega na współpracy szkół - w tym wypadku naszymi szkołami partnerskimi są: Istituto Comprensivo Giovanni XXIII z Włoch oraz CEIP San Isidro Labrador z Hiszpanii. 
W ramach projektu uczniowie naszych dwóch najstarszych klas, wraz ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii i Włoch zrealizują szereg działań, które pomogą im poznać inne kultury, historię i zabytki krajów Europy oraz być może zawiązać długoletnie, międzynarodowe przyjaźnie.
Osiemnastu uczniów z naszej Szkoły wyjedzie także na tygodniową wymianę uczniowską, my z kolei będziemy gościć u siebie szkoły partnerskie.
Hiszpania - luty, 2020

Hiszpania w lutym zazwyczaj jest deszczowa, dla nas jednak zrobiła wyjątek i pokazała się rozlanym słońcem pięknem południa! Wyjazd był cudowny nie tylko ze względu na pogodę, ale przede wszystkim na wspaniałych, serdecznych ludzi, którzy otaczali nas cały czas i sprawili, że czuliśmy się jakbyśmy znali się od zawsze. Zabytki muzułmańskiej Alhambry, domy-jaskinie na zboczu gór, przepiękne krajobrazy Andaluzji, wspaniałe jedzenie i serdeczność rodzin, które nas przyjęły... to wszystko urzeka. Podziękowania należą się wszystkim, którzy zorganizowali nam pobyt, ponieważ zrobili to mistrzowsko! Mam nadzieję, że teraz my popiszemy się gościnnością, bo już w czerwcu przyjadą do nas uczniowie z Hiszpanii i Włoch!

© 2019 Szkoła Jagiellończyk KRS 0000504850

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now