Czy "Jagiellończyk" to dobry wybór dla mnie i mojego dziecka? 

Odpowiedź na to pytanie oczywiście nie jest łatwa. Jagiellończyk jest dla Rodziców, którzy chcą dla swoich dzieci przyjaznej szkoły o podwyższonym standardzie nauczania. Jesteśmy jednak Szkołą wyjątkową, dlatego przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z najważniejszymi regułami obowiązującymi w naszej Szkole:

1. W Jagiellończyku wszyscy uczniowie noszą mundurki. Można je kupić w sekretariacie.

2. Dbamy o zdrowy styl życia i dietę naszych uczniów, dlatego w naszej szkole nie je się chipsów, batonów, słodyczy i niezdrowych przekąsek. Do picia mamy tylko wodę lub napoje serwowane w stołówce.

3. Zajęcia zaczynają się punktualnie o 8.30 - tu obowiązek spada głównie na Rodzica.

4. W pierwszym etapie edukacyjnym rodzice odpowiedzialni są za pomoc dziecku w weekendowej pracy domowej oczekujemy także, że zapoznają się z materiałami (głównie zeszytami) przyniesionymi ze szkoły po tygodniu pracy. W drugim etapie edukacyjnym oczekujemy, iż uczniowie będą pracować w domu sami (minimalna pomoc ze strony rodzica jest czymś naturalnym, stronimy jednak od korepetytorów) - w ten sposób mamy realny obraz tego, jak uczeń radzi sobie z pracą indywidualną

5. Na lekcjach wymagamy od dzieci maksymalnego skupienia i zaangażowania, dzięki temu uzyskujemy zakładany dla każdego ucznia przyrost wiedzy i umiejętności i nie ma konieczności zadawania prac domowych.

6. Liczymy na ścisłą współpracę z Rodzicami i opiekunami dzieci, bo tylko w taki sposób jesteśmy w stanie tworzyć bezpieczną i przyjazną szkołę. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie dotyczące naszej pracy lub wsparcie ze strony Rodziców.  

7. Zdarza się, iż przyjmujemy uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności, zależy to głównie od naszych możliwości, kadry specjalistów jakimi dysponujemy.

8. Wypowiadamy umowy o współpracę w przypadku, kiedy uczniowie lub Rodzice łamią zasady panujące w Szkole, (Regulamin i  Statut).

Kiedy zapisać dziecko?

Pierwszeństwo do pierwszej klasy Jagiellończyka mają uczniowie naszego Niepublicznego Przedszkola (aktualnie tylko Zerówka dla 5-cio i 6-cio latków), dlatego warto już w wieku 5 lat zadzwonić i dowiedzieć się na temat wolnych miejsc w Zerówce.

W pozostałych przypadkach zapisanie dziecka (lub przeniesienie) zależy głównie od ilości wolnych miejsc. 

Czy warto przenieść dziecko z innej szkoły i jak to zrobić?

 

Jeśli czujecie, że szkoła do której chodzi Państwa dziecko nie spełnia Waszych oczekiwań, to czas na zmiany!

Często przyjmujemy uczniów w trakcie roku szkolnego, wystarczy do nas zadzwonić i zapytać o dostępność miejsc, a my dalej pokierujemy procesem rekrutacji (tydzień próbny) i przeniesienia. 

Co to jest tydzień próbny?

Dla uczniów, którzy przenoszą się do nas z innej szkoły ważne jest, aby nie znaleźli się tu przypadkowo. Jest to istotne szczególnie w przypadku starszych uczniów, którzy "są przesiąknięci" tradycyjnym systemem edukacyjnym lub mają silne więzi koleżeńskie w szkole. Aby dać uczniom przedsmak naszej szkoły organizujemy tydzień próbny, w którym mogą zobaczyć jak pracujemy i czego oczekujemy, to także świetna okazja na poznanie rówieśników. Nauczyciele także mają możliwość przyjrzeć się mocnym i słabym stronom ucznia, szczególnie jego możliwościom adaptacji do zupełnie nowych warunków.  

Przed pierwszym dniem w Szkole...

Dla dziecka najważniejsze jest wsparcie Rodzica, dlatego przede wszystkim prosimy Państwa o pozytywne nastawienie i dzielenie się radością z faktu, że Państwa dziecko rozpoczyna przygodę właśnie w Jagiellończyku! 

Poza tym:

- każde dziecko powinno mieć na sobie mundurek - pamiętajmy, że w Zerówce obowiązują trochę inne zasady niż w szkole podstawowej,

- uczeń musi posiadać bidon na wodę, wyposażony piórnik i teczkę na zeszyty (do kupienia w szkole) lub torbę - aktówkę (dla starszych uczniów),

-dzieci codziennie biorą udział w zajęciach sportowych, dlatego obowiązkowo trzeba mieć worek z ubraniem sportowym i buty sportowe na jasnej podeszwie,

- w sezonie zmieniamy obuwie, codziennie wychodzimy też na dwór, więc dzieci powinny być ubrane odpowiednio do pogody.

© 2019 Szkoła Jagiellończyk KRS 0000504850

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now