Jagiellończyk zyskał na popularności głównie dlatego, że wypracowaliśmy model działania oparty na jasnych potrzebach naszych klientów - uczniów i ich rodziców. Wspaniały, ogromny zespół osób nieustannie pracuje nad nowymi rozwiązaniami, dzięki którym nasza Szkoła wyróżnia się na tle innych sposobem myślenia o edukacji i metodami pracy!  

JAK OSIĄGAMY NASZE CELE?

 

 • PROGRAM OGÓLNY LICEUM

Podobnie jak większość liceów ogólnokształcących w Polsce realizujemy program nauczania zgodny z podstawą programową MEN. 

W ramach kształcenia ogólnego, proponujemy m.in.

- pracę w małych grupach zadaniowych (do 16 osób);

- przedmioty rozszerzone dodatkowe w zależności od indywidualnych wyborów: fizyka, geografia, matematyka;

- indywidualne ścieżki nauczania i konsultacje przedmiotowe przygotowujące do matury (ze wszystkich zadawanych przedmiotów);

- popołudniowe zajęcia sportowe dopasowane do zainteresowań uczniów w ty wolne wejścia na: ściankę wspinaczkową, basen, siłownię, zajęcia fitnes.

 • NAUCZANIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Wszystkie klasy LO "JAGIELLOŃCZYK" działają w systemie klas ROZSZERZONEGO JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Oznacza to, iż uczniowie uczestniczą w zajęciach języka angielskiego od 5 do 7 razy w tygodniu. Dla chętnych uczniów cztery razy w tygodniu działają także konwersatoria z Native Speakerem, na których w swobodnych warunkach grupa podejmuje dyskusje na zadane tematy. Uczniowie uczestniczą także w wymianach międzynarodowych i obozach językowych, w których szlifują swoje umiejętności.

Nauczając języka angielskiego skupiamy się na konwersacjach i przełamaniu barier w korzystaniu z języka mówionego, choć oczywiście jednym z priorytetów jest także przygotowanie do matury na poziomie rozszerzonym.

 • PROFIL BIZNESOWY

Profil biznesowy powstał w oparciu o autorskie zajęcia przygotowane przez praktyków biznesu, coachów oraz nauczycieli zajęć zawodowych. Przede wszystkim jednak stawiamy na doświadczenie, dlatego nasi uczniowie prowadzą prawdziwe firmy, spełniają się realizując różnorodne zadania z zakresu zarządzania, realizują projekty dotyczące kształtowania kompetencji miękkich...

Program zawiera m.in.

- ujęte w tygodniowym planie pracy zajęcia z zakresu podstaw zarządzania, nowoczesnego marketingu i ekonomii oraz zajęcia kompetencji miękkich. Zajęcia i warsztaty prowadzone są przez coachów, praktyków biznesu i nauczycieli akademickich;

- minimum 6 wykładów tematycznych przeprowadzonych w trakcie każdego roku na partnerskich uniwersytetach,

- autorskie projekty z zakresu przedsiębiorczości i wolontariatu realizowane przez uczniów pod opieką mentorów,

- naukę biznesowego języka angielskiego.

 • KOMPETENCJE XXI WIEKU

Kształcenie kompetencji współpracy, kreatywności, umiejętnego rozwiązywania problemów, komunikacji, przedsiębiorczości i uczenie się przez całe życie to najważniejsze wyzwania nowoczesnych szkół na całym świecie. Zdając sobie sprawę z potrzeb naszych uczniów, przygotowaliśmy program, który pomoże każdemu z nich w osiągnięciu wyznaczonych przez siebie celów.  

KOMPETENCJE XXI WIEKU to realne umiejętności przydatne w życiu prywatnym i zawodowym!

 • UCZNIOWIE Z ZAGRANICY

Uczniowie, którzy przyjeżdżają do nas z zagranicy bez trudu odnajdują się w w szkolnej codzienności, ponieważ tryb pracy jest zbliżony do tego, które proponują kraje północnej i zachodniej Europy, ale także Ameryki czy Australii. W adaptacji pomaga kameralna atmosfera szkoły oraz zawsze pomocni nauczyciele :) Dla uczniów, którzy mają problemy z językiem polskim proponujemy profesjonalną pomoc - dodatkowe zajęcia z nauczycielem języka polskiego i historii dopasowane do potrzeb ucznia lub indywidualny tok nauki (w uzasadnionych przypadkach).

JACY SĄ NASI UCZNIOWIE???

 • samodzielni

 • potrafią pracować w grupie

 • myślą logicznie i kreatywnie

 • działają aktywnie na rzecz innych

 • są przedsiębiorczy

 • świetnie znają język angielski

 • zdają maturę na najwyższym poziomie

 • znają podstawy zarządzania, marketingu i ekonomii, które wykorzystują w codziennym życiu

CO WYRÓŻNIA NASZĄ SZKOŁĘ?

przyjazna atmosfera przy dobrej herbacie

wydajna praca w małych grupach zadaniowych 

kreatywność  zawsze i wszędzie

nauka rzeczy przydatnych  w życiu

© 2019 Szkoła Jagiellończyk KRS 0000504850

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now