Dobra szkoła to taka, która wychodzi poza ramy nauczania, odkrywa pasje i pielęgnuje talenty, motywuje do działania i stwarza możliwości do samorozwoju.

Taki właśnie jest Jagiellończyk. 

W Jagiellończyku staramy się stworzyć warunki do wszechstronnego rozwoju, dlatego po szkole proponujemy uczniom szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych. Co roku zmieniamy naszą ofertę tak, aby zaspokoić potrzeby jak największej ilości dzieci i młodzieży, wychodzimy także naprzeciw oczekiwaniom dorosłych.

Image by Mat Reding
 

ASTRONOMIA

Zajęcia prowadzone są przez znanego w Kaliszu fizyka, pasjonata astronomii Radosława Piora. Uczniowie budują rakiety, biorą udział w eksperymentach naukowych oraz programach edukacyjnych NASA. 

 

LOFI ROBOTYKA

 

Inteligentne roboty budowane są z drewnianych elementów polskiego producenta. Podczas zajęć uczniowie wykorzystują umiejętności kodowania oraz montowania elementów z instrukcji. Zajęcia prowadzi nauczyciel kreatywny Mateusz Będkowski.

Robotic Lab Assistant
 

LEGO ROBOTYKA

 

Zajęcia prowadzone są na podstawie klocków lego robotyki. Na zajęcia zapraszamy uczniów od 6 do 9 roku życia. Zajęcia prowadzi nauczyciel kreatywny Mateusz Będkowski.

zabawki
DRAMA CLUB PRESENTS:

Projekt artystyczny

Słuchowisko radiowe przygotowane przez uczniów naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka

Kalisz, 2018

Dziewczyna gra Początkujący Piano
 

 NAUKA GRY NA KEYBOARDZIE

 

Naukę można zacząć w każdym wieku - tu liczą się chęci i zaangażowanie. Na indywidualnych zajęciach uczniowie przede wszystkim poznają podstawy gry na instrumencie - dla lepszego rezultatu nauczyciel zadaje krótkie zadania do samodzielnego ćwiczenia w domu, dlatego wskazane jest posiadanie własnego instrumentu. Zajęcia prowadzi Paweł Kawczyński.

cyfrowy umysł
 

GRAPHIC DESIGN

 

Zajęcia prowadzone są w małych grupach w języku angielskim przez English Native Speakera Davida Gago. Uczniowie projektują plakaty, witryny internetowe, kartki okolicznościowe... Grupa korzysta z profesjonalnych komputerów Mac, a głównym programem, na którym pracują uczniowie jest Corel Draw.

ulotka1.jpg
 

ART&CRAFT

Na zajęciach uczniowie mają okazję sprawdzić się w rysowaniu, malowaniu, robótkach ręcznych , rzeźbie... To wspaniała propozycja dla tych, którzy mają bujną wyobraźnię i nie boją się z niej skorzystać. Zajęcia prowadzi Joanna Tyszkowska-Walczak.

Image by Soner Eker
 

JĘZYK HISZPAŃSKI

 

Zajęcia prowadzone są w mało licznych grupach międzyoddziałowych (do 4 osób), zgodnie z umiejętnościami uczniów. Podczas lekcji nauczyciele stawiają na konwersację (uczniowie mają kontakt z Native Speakerami), aby zajęcia były atrakcyjne częstym elementem jest zabawa :) 

Zajęcia prowadzą: Bartłomiej Siemiątkowski i Yareri Ramirez . 

Image by A Perry
 

ENGLISH NATIVE SPEAKER

 

Język angielski odgrywa w naszej Szkole ogromne znaczenie, dlatego nieodłącznym elementem edukacji są zajęcia z English Native Speakerem. Poza godzinami lekcyjnymi, uczniowie mają także okazję konwersacji po szkole - zajęcia z Davidem Gago cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko na jego umiejętności językowe, ale także ze względu na poczucie humoru :)

Kilka Otwartych Książki

DZIENNIKARSTWO

Zajęcia z projektowania graficznego w języku angielskim prowadzi English Native Speaker David Gago. Uczniowie mają okazję poznać programy takie jak: Corel Draw, Inkscape, Paint i inne.

 
 
 
Wzory matematyczne i kalkulator
 

BEZPŁATNE KÓŁKA TEMATYCZNE

 

Udział w kółkach proponujemy wszystkim uczniom, którzy są zainteresowani uzupełnieniem lub rozszerzeniem wiedzy i umiejętności tematycznej. Dodatkowo realizujemy kółka, które odpowiadają zainteresowaniom dzieci i młodzieży.

zajęcia prowadzą:

język polski - Joanna Sip

matematyka - Joanna Wypych oraz Mateusz Będkowski

język angielski - Monika Kaczmarek

zajęcia wokalne - Ania Palusińska

zajęcia teatralne - Jan Nowak