Dobra szkoła to taka, która wychodzi poza ramy nauczania, odkrywa pasje i pielęgnuje talenty, motywuje do działania i stwarza możliwości do samorozwoju.

Taki właśnie jest Jagiellończyk. 

W Jagiellończyku staramy się stworzyć warunki do wszechstronnego rozwoju, dlatego po szkole proponujemy uczniom szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych. Co roku zmieniamy naszą ofertę tak, aby zaspokoić potrzeby jak największej ilości dzieci i młodzieży, wychodzimy także naprzeciw oczekiwaniom dorosłych.

 
ASTRONOMIA

Zajęcia prowadzone są przez znanego w Kaliszu fizyka, pasjonata astronomii Radosława Piora. Uczniowie budują rakiety, biorą udział w eksperymentach naukowych oraz programach edukacyjnych NASA. 

 
LOFI ROBOTYKA

 

Inteligentne roboty budowane są z drewnianych elementów polskiego producenta. Podczas zajęć uczniowie wykorzystują umiejętności kodowania oraz montowania elementów z instrukcji. Zajęcia prowadzi nauczyciel kreatywny Mateusz Będkowski.

 
LEGO ROBOTYKA

 

Zajęcia prowadzone są na podstawie klocków lego robotyki. Na zajęcia zapraszamy uczniów od 6 do 9 roku życia. Zajęcia prowadzi nauczyciel kreatywny Mateusz Będkowski.

DRAMA CLUB PRESENTS:

Projekt artystyczny

Słuchowisko radiowe przygotowane przez uczniów naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka

Kalisz, 2018

 
 NAUKA GRY NA KEYBOARDZIE

 

Naukę można zacząć w każdym wieku - tu liczą się chęci i zaangażowanie. Na indywidualnych zajęciach uczniowie przede wszystkim poznają podstawy gry na instrumencie - dla lepszego rezultatu nauczyciel zadaje krótkie zadania do samodzielnego ćwiczenia w domu, dlatego wskazane jest posiadanie własnego instrumentu. Zajęcia prowadzi Paweł Kawczyński.

 
NAUKA GRY NA GITARZE

 

Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w dwuosobowej grupie. Uczniowie poznają podstawowe zasady gry na gitarze akustycznej, jednak dla lepszego efektu wskazane są ćwiczenia w domu, zgodnie z zadaną pracą od nauczyciela. Zajęcia prowadzi Wojciech Kobylański.

 
ART&CRAFT

Na zajęciach uczniowie mają okazję sprawdzić się w rysowaniu, malowaniu, robótkach ręcznych , rzeźbie... To wspaniała propozycja dla tych, którzy mają bujną wyobraźnię i nie boją się z niej skorzystać. Zajęcia prowadzi Joanna Tyszkowska-Walczak.

 
JĘZYK NIEMIECKI, HISZPAŃSKI, WŁOSKI

 

Zajęcia prowadzone są w mało licznych grupach międzyoddziałowych (do 4 osób), zgodnie z umiejętnościami uczniów. Podczas lekcji nauczyciele stawiają na konwersację (uczniowie mają kontakt z Native Speakerami), aby zajęcia były atrakcyjne częstym elementem jest zabawa :) 

Zajęcia prowadzą:

język niemiecki - Agnieszka Burchacka

język hiszpański - Bartłomiej Siemiątkowski

język hiszpański (Native speaker) - Yareri Ramirez  

 
ENGLISH NATIVE SPEAKER

 

Język angielski odgrywa w naszej Szkole ogromne znaczenie, dlatego nieodłącznym elementem edukacji są zajęcia z English Native Speakerem. Poza godzinami lekcyjnymi, uczniowie mają także okazję konwersacji po szkole - zajęcia z Davidem Gago cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko na jego umiejętności językowe, ale także ze względu na poczucie humoru :)

DZIENNIKARSTWO 
 
KÓŁKA TEMATYCZNE

 

Udział w kółkach proponujemy wszystkim uczniom, którzy są zainteresowani uzupełnieniem lub rozszerzeniem wiedzy i umiejętności tematycznej. Język polski z plusem, język polski i historia dla obcokrajowców oraz matematyka z plusem to podstawowe zajęcia, które prowadzimy. Dodatkowo realizujemy kółka, które odpowiadają potrzebom dzieci i młodzieży.

zajęcia prowadzą…

język polski - Jan Nowak

matematyka - Joanna Wypych oraz Mateusz Będkowski

© 2019 Szkoła Jagiellończyk KRS 0000504850

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now