LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "JAGIELLOŃCZYK"

najlepsze cztery lata życia

      Misją Szkoły Jagiellończyk jest tworzenie i rozwój nowoczesnej edukacji w Polsce,

a Liceum Ogólnokształcące "Jagiellończyk" to kwintesencja naszych założeń i działań.

Zespół, który tworzy Szkołę to niezwykle kreatywni i wyjątkowo ambitni ludzie, z którymi współpracujemy od dłuższego czasu. Wspierają nas wspaniali nauczyciele, mentorzy i wykładowcy akademiccy, współpracujemy z renomowanymi uczelniami wyższymi, lokalnym biznesem oraz instytucjami kultury, sztuki, sportu i nauki. 

Wyróżnia nas autorski program stanowiący solidne przygotowanie do matury, ale przede wszystkim dający możliwość kształcenia kompetencji niezbędnych w życiu: samodzielności, współpracy, empatii, kreatywności, przedsiębiorczości, umiejętności rozwiązywania problemów oraz odpowiedzialności za swoje wybory... Są to umiejętności, które przydadzą się każdemu uczniowi, bez względu na to jaką wybierze ścieżkę kariery.

 

   Nauka w naszej szkole wygląda zupełnie inaczej, niż w tradycyjnym liceum ponieważ nasi uczniowie skupiają się nad rozwojem tego, co ich naprawdę interesuje. Mogą więc uczestniczyć w warsztatach, projektach, konwersatoriach oraz całej gamie inspirujących działań, które sami wybiorą. Poza tym każdy uczeń pracuje zgodnie z indywidualną ścieżką kształcenia, która solidnie przygotowuje do matury - wiemy, że poza dobrze spędzonym czasem w szkole, celem liceum jest  dostanie się na wymarzone studia.

W naszej Szkole każdy uczeń ma swojego mentora, który pomaga usystematyzować indywidualny plan pracy i jak najlepiej zaliczyć wszystkie przedmioty.

   LO Jagiellończyk to szkoła wyjątkowa pod każdym względem - tradycyjne sale zostały zastąpione dobrze wyposażonymi pracowniami, pomieszczeniami spotkań, narad i pracy indywidualnej. Często pracujemy poza szkołą, na wyjazdach, w muzeum, u naszych partnerów naukowych lub działając wolontaryjnie.

Panuje tu atmosfera współpracy, w której nauczyciel jest mentorem i wspierającym  opiekunem uczniów biorących odpowiedzialność za siebie i swój rozwój.

Projekty
moje zdjęcie .jpg

Mamy wielką przyjemność zaprosić Was do całkiem innego liceum niż to, które możecie sobie wyobrazić.  Chociaż właściwie, może właśnie tak wyobrażacie sobie swoją przyszłą szkołę!

Tworzymy tu społeczność ludzi kreatywnych i otwartych, wspólnie podejmujemy decyzje o projektach, które chcemy realizować i razem ustalamy większość zasad.

Dajemy Wam wybór - każdy decyduje o tym, jakie zajęcia są dla niego ważne i na te zajęcia chodzi, chociaż oczywiście solidne przygotowanie do matury jest obowiązkowe :) Podejmując decyzję bierzecie też na siebie odpowiedzialność za wywiązanie się z powierzonych zadań. Pomogą Wam w tym wspierający mentorzy i nauczyciele przedmiotowi, z którymi będziecie realizować wyznaczone cele.

Do Was należy wybór jak i kiedy się uczycie, ponieważ rozumiemy, że każdy jest inny i potrzebuje czegoś innego!

 

To pierwsza w Kaliszu taka szkoła i chyba jedyna w Polsce, dlatego warto przyjrzeć się jej bliżej, wziąć udział w warsztatach rekrutacyjnych i spędzić najlepsze cztery lata życia w Jagiellończyku.   

Serdecznie Zapraszamy,

Agnieszka i Zbigniew Orlicz-Błońscy

JEŚLI JESTEŚ KREATYWNY, CIEKAWY ŚWIATA I SZUKASZ DLA SIEBIE PRZYJAZNEJ SZKOŁY,

W KTÓREJ NAUCZYSZ SIĘ POŻYTECZNYCH RZECZY - TO JEST MIEJSCE DLA CIEBIE!