LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "JAGIELLOŃCZYK"

pierwsza WOLNA SZKOŁA w Kaliszu

Liceum Ogólnokształcące "Jagiellończyk" to wyjątkowa szkoła, która powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenia najlepszych nauczycieli, mentorów, coachów, wykładowców akademickich, praktyków biznesu...  to także doświadczenia wielu wolnych szkół w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Finlandii...

Naszym celem, podobnie jak każdej WOLNEJ SZKOŁY, jest uwolnienie potencjału ucznia uwzględniając jego możliwości, predyspozycje i talenty. Wspierając inspirujemy do działania i motywujemy do osiągnięcia zamierzonych celów, dzięki temu nasi uczniowie potrafią myśleć samodzielnie i podejmować autonomiczne decyzje, chętnie podejmują się też wyzwań będąc otwartymi na świat, inteligentnymi młodymi ludźmi. 

 

Realizacja podstawy programowej ma charakter nowatorski, stanowiący solidne przygotowanie do matury, ale przede wszystkim dający możliwość kształcenia kompetencji niezbędnych w życiu: samodzielności, współpracy, empatii, kreatywności, przedsiębiorczości, umiejętności rozwiązywania problemów oraz odpowiedzialności za swoje wybory... Ponieważ są to umiejętności kluczowe dla odniesienia sukcesu, życie społeczne w przyjaznej i inspirującej atmosferze to u nas podstawa!

 

Nauka w naszej szkole wygląda zupełnie inaczej, niż w tradycyjnym liceum, ponieważ nasi uczniowie skupiają się nad rozwojem tego, co ich naprawdę interesuje. Mogą więc uczestniczyć w warsztatach, projektach, konwersatoriach oraz całej gamie inspirujących działań, które sami wybiorą. Poza tym każdy uczeń pracuje zgodnie z indywidualną ścieżką kształcenia, która solidnie przygotowuje do matury - wiemy, że poza dobrze spędzonym czasem w szkole, celem liceum jest dostanie się na wymarzone studia. Nasza kadra dydaktyczna to doświadczeni nauczyciele i mentorzy, z którymi współpracujemy od lat. To właśnie oni wspierają uczniów w usystematyzowaniu ich indywidualnego planu pracy i motywują do osiągnięcia sukcesu!

Misją Szkoły Jagiellończyk jest tworzenie i rozwój nowoczesnej edukacji w Polsce, a Liceum Ogólnokształcące "Jagiellończyk" to kwintesencja naszych działań. Opracowany przez nas model szkoły daje uczniom wiedzę       i umiejętności niezbędne inteligentnemu człowiekowi, ale także pewność siebie i swoich możliwości, które stanowią klucz do osiągania sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

moje zdjęcie .jpg

Mamy wielką przyjemność zaprosić Was do całkiem innego liceum niż to, które możecie sobie wyobrazić.  Chociaż właściwie, może właśnie tak wyobrażacie sobie swoją przyszłą szkołę!

Tworzymy tu społeczność ludzi kreatywnych i otwartych, wspólnie podejmujemy decyzje o projektach, które chcemy realizować i razem ustalamy większość zasad.

Dajemy Wam wybór - każdy decyduje o tym, jakie zajęcia są dla niego ważne i te zajęcia realizuje, chociaż oczywiście solidne przygotowanie do matury jest obowiązkowe :) Podejmując decyzję bierzecie też odpowiedzialność za wywiązanie się z powierzonych zadań, a pomogą Wam w tym wspierający i mili mentorzy oraz nauczyciele prowadzący zajęcia.

Do Was należy wybór jak i kiedy się uczycie, ponieważ rozumiemy, że każdy jest inny i potrzebuje czegoś innego!

 

To pierwsza w Kaliszu WOLNA SZKOŁA i zapewniam, że jej wyjątkowość Was zaskoczy. Przede wszystkim jednak będą to najlepiej wykorzystane cztery lata Waszego życia, pełne sukcesów, dobrej zabawy i nauki tego, co inspirujące i rozwijające Wasze zainteresowania.  

Serdecznie Zapraszamy,

Agnieszka i Zbigniew Orlicz-Błońscy

JEŚLI JESTEŚ KREATYWNY, CIEKAWY ŚWIATA I SZUKASZ DLA SIEBIE PRZYJAZNEJ SZKOŁY,

W KTÓREJ NAUCZYSZ SIĘ POŻYTECZNYCH RZECZY - TO JEST MIEJSCE DLA CIEBIE!