OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW

DSC_0058.JPG
Wszystkie dzieci są zdolne!

To oczywiste, dlatego jako organizacja prowadząca działalność edukacyjną staramy się zorganizować dzieciom tyle możliwości, aby dać szansę na odkrycie potencjału każdego z nich. 

Podczas zajęć w szkole czy przedszkolu realizujemy szereg warsztatów, spotkań, imprez...

zajęcia prowadzimy tak, aby dać uczniom jak najwięcej możliwości twórczego myślenia, pola do samorealizacji i doświadczania otaczającego świata.

Po zajęciach organizujemy cały wachlarz zajęć pozalekcyjnych - zgodnie z potrzebami i preferencjami dzieci.

Lista działań (tych, o których piszemy i tych, które umykają naszemu reporterskiemu oku) jest ogromna, jednak dzięki takiemu podejściu do tematu edukacji, nasi uczniowie mają możliwości osiągania sukcesów i chętnie po to sięgają!

Nagroda w konkursie

liga.jpg
Triumf podczas Kaliskiej Ligi Lekkoatletycznej!

Podczas czerwcowego "Złotego Mitingu" dla najlepszych lekkoatletów zdobyliśmy aż 10 medali.

Dzięki ciężkiej pracy i pasji uczniów oraz trenerki -pani Agnieszki Jarantowskiej zajmujemy od III do V miejsca w klasyfikacji ogólnej Kaliskiej Ligi Lekkoatletycznej! 
Michalina z klasy 6 - 3 miejsce w biegu na 600m
Igor z klasy 6 - 3 miejsce w biegu na 300m 
Filip z klasy 5 - 1 miejsce w rzucie piłeczką palantową
Amelia z klasy 5 - 3 miejsce w chodzie sportowym
Nikola z klasy 5 - 3 miejsce w biegu na 60m
Zuzia z klasy 4 - 1 miejsce w skoku w dal i 3 miejsce w biegu na 300m
Weronika z klasy 4 - 3 miejsce w skoku w dal
Bartosz z klasy 4 - 2 miejsce w biegu na 300m
Jakub z klasy 2 - 1 miejsce w biegu na 1000m 

Ogromne gratulacje dla WSZYSTKICH UCZNIÓW, którzy przez cały rok szkolny reprezentowali Szkołę na zawodach sportowych. Wasze zaangażowanie jest godne podziwu!

12 czerwca 2019r.

6 nagród w jednym konkursie!

 

25. edycja konkursu "Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego" zdominowana została przez naszą Szkołę, która otrzymała aż 6 nagród!
Nagrodę Główną Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w kat. I otrzymały: Karolina Pryczek i Sofiya Tustanivska.
Nagrodę Główną Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Archiwaliów w kat. I otrzymały: Barbara Cierniak i Zofia Wachłaczenko.
Nagrodę Główną Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Kaliszu w kat. I otrzymał: Igor Kubasik.
Nagrodę Specjalną Archiwum Państwowego w Kaliszu za najlepszą pracę na temat straconych w kaliskim więzieniu w kat. I otrzymał: Wiktor Pior.
Nagrodę Specjalną Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej za najlepszą pracę na temat Tadeusza Kulisiewicza w kat. I otrzymali: Wiktor Antoniak, Olga Kwiecińska i Michał Jabłoński.
Wyróżnienie ufundowane przez Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w kat. I otrzymali: Michalina Radomska, Amelia Hofman i Tomasz Biały.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie oraz opiekunom: panu Jakubowi Marciniakowi i pani Weronice Białej.

12 czerwca 2019r.

ad.jpg
szczypiorno.jpg
PUCHR na IV Turnieju Piłki Ręcznej Szczypiorno 2019

 


Rywalizacja była zacięta, a emocje sięgały zenitu, ale ostatecznie to właśnie Drużyna Jagiellończyka zdobyła drugie miejsce w turnieju! GRATULUJEMY!

5 czerwca 2019r.

Laureaci konkursu na grę planszową

 


Uczniowie klasy VI Michalina Cierniak i Tomasz Biały zostali laureatami w Międzyszkolnym konkursie historycznym - "Planszowa Rozrywka Ludowa” - organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 im. Bohaterów Westerplatte w Kaliszu. Serdecznie gratulujemy!!!

5 czerwca 2019r.

michalina.jpg
ang.jpg
Laureaci konkursu Words Champion

 


W konkursie organizowanym przez szkołę językową Forum zajęliśmy II miejsce we wszystkich kategoriach (dwóch) w jakich mogliśmy wystawić zawodników! To tylko potwierdza wysoki poziom języka angielskiego w Szkole Jagiellończyk! 

Nasi finaliści ❤ 

Grzesiu i Kacper z klasy 3a (II miejsce w kategorii: klasy 3-4 

Dominika i Marika z klasy 6a (II miejsce w kategorii: klasy 5-6.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom języka angielskiego: Natalia Tośta, Anna Werbińska, David Gago!

4 czerwca 2019r.

Nagroda i wyróżnienia Galerii im. Jana Tarasina

 


W konkursie "Świat Dziecka" Galerii Sztuki im. Jana Tarasina nagrodę główną zdobył Michał Bruś, natomiast wyróżnienia otrzymali: Barbara Król, Maja Orlicz-Blońska oraz Jakub Gatkowski 😊 Gratulujemy uczniom i pani Marlenie Adamczyk, która przygotowała konkurs w Szkole:)

1 czerwca 2019r.

mich.jpg
3a.jpg
Nagroda główna w ogólnopolskim konkursie ekologicznym

 


W konkursie "Dzieci chronią klimat" z projektu Klimatyczna klasa praca klasy 3a wykonana pod okiem wychowawczyni, pani Karoliny Wasielewskiej, zachwyciła jurorów oryginalnością i zaangażowaniem uczniów. 
Nagrodą, był bezpłatny udział w Wykładzie Uniwersytetu Dzieci na wydziale przyrodniczym we Wrocławiu. Dzieci wzięły udział w wykładzie z mikrobiologii: Dlaczego warto myć ręce? Opowieść o drobnoustrojach obok nas.

Gratulujemy!

28 maja 2019r.

Nagrody w międzynarodowym konkursie plastycznym

 


Patrycja Fibingier i Maja Orlicz-Błońska zdobyły nagrody w międzynarodowym konkursie plastycznym "Życie bajką jest" organizowanym przez Dom Kultury w Lidzbarku Mazurskim. Do konkursu zgłoszono ponad 1000 prac, a nasze dziewczyny nagrodzono w kategorii: grafika komputerowa. GRATULUJEMY dziewczynom i pani Aleksandrze Rosińskiej, która zorganizowała konkurs w naszej Szkole!

15 maja 2019r.

maja.jpg