Zostań Uczniem Wolnej Szkoły

REKRUTACJA DO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Zostań uczniem/uczennicą Liceum Ogólnokształcącego Jagiellończyk w pięciu krokach:

 

  1. 1. Przyjdź na Drzwi Otwarte, które zazwyczaj odbywają się w kwietniu, weź udział w zajęciach, DAJ SIĘ POZNAĆ I POZNAJ NAS :). Jeśli nie byłeś na Drzwiach Otwartych przedstaw się W KRÓTKIM FILMIE - opowiedz o swoich zainteresowaniach, sukcesach lub o czymś, co jest dla Ciebie ważne. Filmik należy wysłać na nasz adres mailowy: sekretariat@jagiellonczyk.szkola.pl ( w temacie wiadomości: Nazwisko- rekrutacja LO))
  2.  
  3.  2. Poproś swojego rodzica o umówienie się telefonicznie na ROZMOWĘ REKRUTACYJNĄ w naszej Szkole. Podczas spotkania porozmawiamy głównie o Waszych potrzebach i o naszych oczekiwaniach, a także dopasujemy do Ciebie najlepszą ofertę edukacyjną.

 

3. PRZYJDŹ NA SPOTKANIE Z ENGLISH NATIVE SPEAKEREM. W naszej szkole język angielski jest bardzo istsotnym elementem edukacji, dlatego chcemy wiedzieć, jakie są Twoje umiejętności językowe. Spotkanie polega na luźnej rozmowie (około 10-30 minut) i odbywa się indywidualnie lub grupowo w wyznaczonym terminie. 

  1.  

4. Jeśli rekrutacja wypadnie pomyślnie dla obydwu stron WYPEŁNIJ FORMULARZ REKRUTACYJNY ONLINE na naszej stronie i wpłać opłatę wpisową w wysokości 700zł. Dane z formularza pozwolą nam na kontakt i dalszy etap rekrutacji.

  1.  
  2. 5. OD 10 DO 18 LIPCA CZEKAMY NA TWOJE DOKUMENTY - konieczne jest przyniesienie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie dostarczają także kartę zdrowia. Zaświadczenia nie muszą dostarczać uczniowie powracający z zagranicy, obcokrajowcy oraz uczniowie aplikujący o miejsce w klasach 2-4 (w powyższych przypadkach konieczne będzie złożenie dokumentów omówionych indywidualnie na spotkaniu rekrutacyjnym). Przyniesienie dokumentów jest równoznaczne z potwierdzeniem woli nauki w naszej Szkole. 
  3. -----------------------------
  4. Decyzję o przyjęciu ucznia podejmujemy na podstawie rozmowy rekrutacyjnej, diagnozy poziomu znajomości języka angielskiego oraz złożenia dokumentów w terminie. Przyjęcia odbywają się zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

 

Uczniowie Wolnej Szkoły zaczynają naukę z czystą kartą -  oceny na świadectwie lub wyniki egzaminu ósmoklasisty nie mają dla nas dużego znaczenia, choć stanowią podpowiedź w ocenie możliwości i predyspozycji ucznia. Warto jednak wiedzieć, że w naszej  Szkole podstawą otrzymania pozytywnych ocen jest sumienna praca na zajęciach oraz właściwe przygotowanie się do egzaminów - to stanowi klucz do sukcesu każdego ucznia!
 

REKRUTACJA do 7 i 8 KLASY szkoły podstawowej

Podstawą przyjęcia do Szkoły jest spotkanie rekrutacyjne z uczniem i rodzicem/rodzicami ucznia. Na spotkaniu omawiamy zasady pracy w naszej Szkole, poznajemy potrzeby ucznia i rodziców i przedstawiamy nasze oczekiwania.  Na spotkanie należy umówić się telefonicznie. 

Uczniowie, którzy chcą przenieść się do naszej szkoły w 7 lub 8 klasie obowiązkowo muszą przystąpić do  wewnętrznego egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Po spotkaniu rekrutacyjnym i egzaminie indywidualnie oceniamy szanse i zagrożenia wynikające z przyjęcia ucznia do ostatnich klas szkoły podstawowej, analizujemy możliwości adaptacji ucznia do nowego modelu edukacyjnego i na tej podstawie decydujemy o przyjęciu.

 

Do Wolnej Szkoły przyjmujemy uczniów przez cały rok szkolny do wyczerpania miejsc. 

 

WSZELKICH INFORMACJI UDZIELA AGNIESZKA ORLICZ-BŁOŃSKA POD NUMEREM TELEFONU: 62 307 04 04 

LUB: 737464305

Dane Kontaktowe

Szkoła Jagiellończyk Spółka z o.o.

ul.Skalmierzycka 2a
62-800 Kalisz
Organizacja Pożytku Publicznego nr. KRS 0000504850

tel. 62 307 04 04
sekretariat@jagiellonczyk.szkola.pl