Edukacja Domowa

Jagiellończyk to wspaniały wybór dla uczniów i ich rodziców, którzy zdecydują się na edukację domową, ale także dla zorganizowanych grup szkół alternatywnych.

 

W ostatnim czasie rodzice coraz częściej zdają sobie sprawę z poważnych niedoskonałości szkół systemowych oraz realizowanego w nich niedopasowanego do potrzeb jednostki "procesu edukacyjnego". Rodzice, którzy biorą odpowiedzialność za rozwój i naukę swojego dziecka mogą liczyć na nasze pełne wsparcie i pomoc w organizacji wszelkich formalności.

 

Co proponujemy?

 

Edukacja domowa realizowana poza szkołą.

Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku 5-18 lat i zdecydujesz się na edukację domową realizowaną w domu możesz skorzystać z naszej pomocy, dzięki której Twoje działania będą dużo łatwiejsze.

1. Pokierujemy Cię w załatwieniu wszelkich formalności prawnych. 

2. Wskażemy dokładnie zagadnienia egzaminacyjne z każdego przedmiotu oraz przygotujemy materiały edukacyjne, dzięki którym egzamin będzie przyjemnością :)

3. Indywidualnie umówimy się na egzaminy i zaliczenia z każdego przedmiotu, co pomoże w usystematyzowaniu pracy na zadany temat. W realizacji egzaminów pomoże nam autorska platforma edukacyjna Q-Mam.

4. Gwarantujemy Ci także kontakt z nauczycielami przedmiotowymi, co pomoże w przypadku pytań czy wątpliwości dotyczących zagadnień egzaminacyjnych.

5. Jest to opcja bezpłatna. 

6. Egzaminy można zdawać w języku angielskim (w przypadku obcokrajowców egzaminy z języka polskiego są dostosowane do możliwości ucznia).

 

Edukacja domowa realizowana w Wolnej Szkole Jagiellończyk.

Dla uczniów klas 7-8  i liceum ogólnokształcącego proponujemy Wolną Szkołę, w której realizujemy edukację domową  stacjonarnie, w Kaliszu. Tu oferujemy:

1. Indywidualny plan pracy realizowany w szkole w oparciu o zainteresowania i predyspozycje ucznia,

2. Szeroki wachlarz zajęć i projektów do wyboru przez ucznia: edukacyjnych, naukowych, artystycznych, sportowych, biznesowych, rozwijających kompetencje XXI wieku, konwersatoriów)...

3. Zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty lub matury realizowane systematycznie, w małych grupach, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień egzaminacyjnych. 

4. Zajęcia przygotowujące do zdania egzaminów przedmiotowych oraz wszystkie materiały edukacyjne,

5. Zdawanie egzaminów przedmiotowych zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami ucznia i w dowolnie wybranym terminie uzgodnionym z nauczycielem

6. Możliwość zdawania dowolnych przedmiotów rozszerzonych na maturze (wyboru można dokonać już od 1 klasy (w przypadku osób o bardzo konkretnych zainteresowaniach), jednak nie poźniej niż do 3 klasy),

7. Opiekę mentora wspierającego i monitorującego proces edukacyjny oraz wsparcie nauczycieli przedmiotowych,

8. Możliwość uczestniczenia w wyjazdach, wycieczkach, warsztatach...

9. Konwersatoria z Native Speakerem i zajęcia prowadzone dwujęzycznie

10. Zajęcia sportowe na wybranych obiektach sportowych (Skałka Kalisz, KT Kosz, KTW - sekcja wioślarstwa).

11. Możliwość zdawania egzaminów w języku angielskim (w przypadku obcokrajowców egzaminy z języka polskiego są dostosowane do możliwości ucznia).

UWAGA: TA OPCJA JEST PŁATNA.

Dane Kontaktowe

Szkoła Jagiellończyk Spółka z o.o.

ul.Skalmierzycka 2a
62-800 Kalisz
Organizacja Pożytku Publicznego nr. KRS 0000504850

tel. 62 307 04 04
sekretariat@jagiellonczyk.szkola.pl