Erasmus +

Erasmus + dla nauczycieli  2022-2023

W latach 2022- 2023 Jagiellończyk bierze udział w programie Erasmus+, który polega na wymianie doświadczeń nauczycieli ze szkół partnerskich w Finlandii, Turcji i Polsce (Jagiellończyk). Przedmiotem wspólnych zainteresowań jest między innymi realizacja podstawy programowej poprzez zabawę i doświadczanie, nowoczesne technologie w nauczaniu i praca przez projekty.
Dzięki mobilności naszej kadry będziemy mogli prowadzić zajęcia jeszcze ciekawiej!
Pierwsze spotkania z koordynatorami projektu odbyły się w w naszej Szkole w lutym br. a naszymi gośćmi byli Jussi Hirsikorski i Ulla Happanen. Kolejne mobilności odbyły się w Turcji (luty 2023), w Polsce (kwiecień 2023) i w Finlandii (maj 2023). Szczególnie cenne okazały się dla nas doświadczenia wyniesione z odwiedzin w fińskiej szkole - aktualnie przygotowujemy do realizacji program, który inspirowany jest podpatrzonymi w Finlandii rozwiązaniami :-)

 

Erasmus + dla uczniów 2019-2022

W roku 2019/22 Jagiellończyk brał udział w programie Erasmus+, który polegał na współpracy szkół - w tym wypadku naszymi szkołami partnerskimi były: Istituto Comprensivo Giovanni XXIII z Włoch oraz CEIP San Isidro Labrador z Hiszpanii. 
W ramach projektu uczniowie naszych dwóch najstarszych klas, wraz ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii i Włoch zrealizowali szereg działań, które pomogły im poznać inne kultury, historię i zabytki krajów Europy oraz być może zawiązać długoletnie, międzynarodowe przyjaźnie.
Osiemnastu uczniów z naszej Szkoły wyjechało także na tygodniową wymianę uczniowską, my z kolei gościliśmy u siebie szkoły partnerskie. Podczas pobytu  w Kaliszu nasi goście poznali miasto, zrealizowaliśmy wycieczki po okolicy, a także byliśmy w Warszawie. Finałem wspólnych działań był występ na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Ulicznych La Strada, który co roku przyciąga rzeszę widzów. 


Dane Kontaktowe

Szkoła Jagiellończyk Spółka z o.o.

ul.Skalmierzycka 2a
62-800 Kalisz
Organizacja Pożytku Publicznego nr. KRS 0000504850

tel. 62 307 04 04
sekretariat@jagiellonczyk.szkola.pl